Woensdagavond 24 september
Plaats: de Ruimte
19.30-20.00uur: inloop
20.00-22.00 uur: film en nazit
Een goede film weet de kijker te raken, te ontroeren en aan het denken te zetten. Films willen mensen bewust maken van de keuzes die er in de maatschappij gemaakt worden.
Dit seizoen starten we met dei ndrukwekkende film; ‘LEE’
Na een succesvolle carrière als model en mode-icoon gaat Lee Miller tijdens de Tweede Wereldoorlog aan de slag als een onverschrokken oorlogsfotograaf. Ze legt de gruwelen van de oorlog vast voor de Vogue, van de soldaten aan de frontlinies tot de verschrikkingen van de concentratiekampen. Hierbij toont ze niet alleen de wreedheid van de oorlog, maar ook de veerkracht van de slachtoffers. Ze betaalt hiervoor een hoge persoonlijke prijs, waarbij ze wordt geconfronteerd met een trauma uit haar verleden.
Het script van Liz Hannah (The Post, The Dropout) geeft ons al snel een beeld van hoe Lee in elkaar zit. Ze is niet op haar mond gevallen, kan mensen goed doorgronden en hecht belang aan haar onafhankelijkheid. Toch valt ze als een blok voor Roland, maar terwijl hij air raid warden is, wil ze zich zelf dus ook nuttig bezighouden. Ze laat zich ook niet zomaar doen. Wanneer ze bijvoorbeeld niet op een persbriefing mag zijn omdat ze een vrouw is, vermomt ze zich gewoon als man om binnen te glippen. Het toont ook het verschil met het leven tijdens de oorlog in Engeland in vergelijking met Frankrijk en hoe weinig de mensen wisten van wat er elders in Europa gebeurde.
Ds. Jeroen Jeroense, Sita Kiestra, Petra Zey, Marius Ouborg